Nasza misja

 Ziarno to wyjątkowa szkoła, w której każde dziecko osiąga maksimum swoich możliwości. Chcemy kształcić naszych wychowanków aby w przyszłości byli pełnymi wiedzy i pasji dorosłymi.

W procesie nauczania stawiamy na nowatorskie rozwiązania i procesy edukacyjne.

Zapewniamy warunki do całościowego rozwoju,  gwarantując wysoki poziom edukacyjny oraz pozytywne kształtowanie charakteru.

Jedną w form pracy z wychowankami jest tutoring osobisty i rodzinny.

Język angielski to mocna strona  naszych wychowanków. Oprócz codziennych zajęć z lektorem wprowadzamy spontaniczną komunikację w języku angielskim każdego dnia.

A wszystko to dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze i wyjątkowo ciepłej atmosferze w naszej szkole, którą chcemy tworzyć razem z Państwem.

Edukacja spersonalizowa

stawia na integralny, holistyczny rozwój dziecka poprzez wydobywanie  z niego maksimum jego możliwości; skupia się na  wszystkich sferach życia dziecka: fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej i wolitywnej. Oprócz nowatorskiego programu  we współpracy z instytutem Educare realizujemy podstawę programową MEN.

English time everyday!!!

English Time (13:00-15:00) – to czas, w którym będziemy się komunikować tylko w języku angielskim poprzez gry, zabawy ruchowe, piosenki, słuchanie czytanych książek i prace plastyczne. English Time to czas, który dzieci spędzają posługując się wyłącznie językiem angielskim pod okiem lektora.

Przekazywana w ten sposób znajomość języka angielskiego jest analogiczna do nauki języka ojczystego, a dzieci spontanicznie zaczynają się posługiwać językiem.

Własna kuchnia

Wiemy jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat dlatego w naszej kuchni wykorzystujemy świeże produkty od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Większość potraw przygotowujemy przy użyciu pieca konwekcyjno-parowego, czyli bez użycia tłuszczu i soli. Wszystkie dania dla dzieci przygotowywane są na bazie naturalnych produktów.

Cena wyżywienia: 15 zł/ dzień

*honorujemy Kartę Dużej Rodziny

*dla rodzin posiadających 4 dzieci 50% zniżki na posiłki

*dla rodzin posiadających 5 i więcej dzieci posiłki są bezpłatne

Uczniowie po godzinach (Waiting room)

Nasi uczniowie po zajęciach mogą skorzystać ze świetlicy szkolnej w godzinach 15.00-17.00. O szczegółach opowiemy podczas spotkania rekrutacyjnego.

Nowoczesny budynek

Z myślą o naszych podopiecznych wybudowaliśmy nowoczesny, funkcjonalny  budynek przystosowany specjalnie  pod szkołę. Do dyspozycji naszych dzieci jest  sala psychomotoryczna, sala baletowa, sala do zajęć  kreatywnych ( np. ceramicznych). Obok budynku znajduje się własny plac zabaw dla dzieci oraz ogródek botaniczny, a dla rodziców duży parking.

Aby zapewnić dzieciom komfort nauki i zabawy w miesiącach letnich, zamontowaliśmy w salach klimatyzatory.

Tutoring rodzinny

to proces rozwoju potencjału dziecka realizowany poprzez regularne spotkania tutora-opiekuna z uczniem, a następnie z rodzicami ucznia. Tutorem ucznia jest zwykle wychowawca klasy lub inny pracownik pedagogiczny szkoły.  Celem tutoringu rodzinnego jest wspieranie dziecka w rozwijaniu jego naturalnych uzdolnień i pasji. Dzięki temu każdy uczeń w szkole Ziarno ma szansę otrzymać indywidualne wsparcie. Regularne spotkania pozwalają rodzicom i uczniowi określić cele długoterminowe.

Więcej o tutoringu… https://tutoringrodzinny.pl/

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa znajduje się w sercu Białołęki.

ul. Modlińska 184a | Warszawa

Klasy

Prowadzimy rekrutację do 1 klasy szkoły podstawowej.
}

Godziny otwarcia

Zajęcia w placówce odbywają się w godzinach 8.00 – 17.00.

 

Tutoring rodzinny

 to proces rozwoju potencjału dziecka realizowany poprzez regularne spotkania tutora-opiekuna z uczniem, a następnie z rodzicami ucznia. Tutorem ucznia jest zwykle wychowawca klasy lub inny pracownik pedagogiczny szkoły.  Celem tutoringu rodzinnego jest wspieranie dziecka w rozwijaniu jego naturalnych uzdolnień i pasji. Dzięki temu każdy uczeń w szkole Ziarno ma szansę otrzymać indywidualne wsparcie. Regularne spotkania pozwalają rodzicom i uczniowi określić cele długoterminowe. 

Więcej o tutoringu… TutoringRodzinny.Pl

Założenia projektu
Celem szkoły  Ziarno jest wspieranie Rodziców w procesie wychowania i kształcenia. Współpraca z Rodzicami i dbanie o prawidłowy rozwój dzieci stanowi najistotniejszy element. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy dzieci są gotowe do rozwijania się pod naszymi skrzydłami.

Szkoła Ziarno to twórcza przestrzeń aktywnego rozwoju i kreatywnej zabawy wychowanków. Wspieramy naturalną dziecięcą ciekawość świata. Zapewniamy przestrzeń umożliwiającą pracę w możliwie jak największych zdolnościach każdego ucznia.

 

Schedule
HOURS CLASSES
8.00 – 8.45 Lesson 1
8.55 – 9.40 Lesson 2
9.40 – 9.55 Breakfast break
9.55 – 10.40 Lesson 3
10.50 – 11.35 Lesson 4
11.45 – 12.25 Active time!
12.30 – 13.00 Dinner
13.00 – 15.00 English Time
15.00 – 17.00 Waiting room
ENGLISH TIME (13:00-15:00) SCHEDULE
HOURS CLASSES
13:00-13:45 Oxford - English Lessons
13:45-14:00 Gimnastic with English songs
14:00-14:15 Listening/Reading
14:15-14:30 Drawing/Reading
14:30-15:00 Speaking/English games
Znaki ziarna
Ziarno Rodziną silne – dziecko wychowywane przez swoich Rodziców jest jak małe ziarno. Rodzice wybierając szkołę dbają, aby to ziarno trafiło na dobry grunt. W pierwszych latach życia to właśnie Rodzice odgrywają najważniejszą rolę, aby ziarenko wykiełkowało, rozwijało się i rosło.
l

Tutoring rodzinny

Regularne spotkania Rodziców z tutorem.

Omawianie mocnych stron dziecka i obszarów do pracy.

w

Konsultacje

Konsultacje ze specjalistami.

Spotkania z psychologiem, logopedą, pedagogiem i terapeutą SI według potrzeb dziecka.

Komunikacja

Pragniemy komunikować się z Państwem za pomocą aplikacji mobilnej oraz Agendy (terminarz).
Sylwetka wychowanka
Jakim jestem uczniem?
Z
Jestem samodzielny – codzienna praca nad nawykami kształtuje mój charakter.
Z
Jestem optymistą – każdy dzień to nowa okazja do poznania siebie i swoich emocji. Oswajanie dzieci z emocjami i sposobami na radzenia sobie z nimi, pozytywnie wpływa na radzenie sobie z codziennością.
Z
Jestem koleżeński – z radością spotykamy się codziennie z wychowawczyniami i kolegami z grupy.  Jesteśmy jedną drużyną, uczymy się współpracy i szacunku.
Z
Jestem wytrwały – podejmuję wyzwania, zawsze kończę rozpoczętą pracę.
Z
Jestem obowiązkowy – chociaż mam niewiele lat wiem, że moja praca jest ważna.
Zespół
Poznaj naszą kadrę

   Aleksandra Kurpik| Dyrektor 

Jestem szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci. Uzyskałam wykształcenie muzyczne oraz z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Z radością dzielę się z dziećmi zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Paulina Pańska|Wychowawca Klasy I

Jolanta Rykowska – Pietruk |Nauczyciel języka angielskiego

 

Maria Andreieva | Nauczyciel świetlicy 

Sara Rafał  |  Sekretariat