Nasza szkoła to wyjątkowa placówka, gdzie BEZPŁATNIE
w duchu WOLNOŚCI, każde dziecko osiąga maksimum swoich możliwości. Chcemy kształcić naszych wychowanków aby w przyszłości byli pełnymi wiedzy i pasji dorosłymi.

BEZPŁATNIE OFERUJEMY 120 minut zajęć języka angielskiego+ indywidualne spotkania z Native Speakerami! CODZIENNIE!

Dzięki spersonalizowanej edukacji gwarantujemy wysoki poziom edukacyjny oraz pozytywne kształtowanie cech charakteru.

Jedną z form pracy z wychowankami jest tutoring osobisty- dzięki niemu jesteśmy w stanie skupić się na mocnych stronach naszych wychowanków, pomóc rozwijać im pasję, jednocześnie rozwijając ich mocne cechy charakteru oraz intelekt.

Dodatkowo w naszych centrach spotkań, które utworzyliśmy wraz z naszymi partnerami dzieci w ED pod okiem trenerów mogą poznać lub rozwijać swoje pasje: oferujemy warsztaty cukiernictwa, piekarnictwa, warsztaty kucharskie, zajęcia z ceramiki oraz wiele innch!

*LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Edukacja domowa w Szkole Ziarno

Edukacja domowa

Wiedząc jak ważne jest wsparcie doświadczonych osób w edukacji domowej: oferujemy konsultację z wychowawcami grup, dodatkowe materiały i platformy wspierające edukację! Cykliczne spotkania z tutorem, który będzie również obecny podczas egzaminu! Zamkniętą grupę wsparcia dla rodziców i opiekunów w edukacji domowej.

Elastyczna forma egzaminów pozwala nam skupić się na mocnych stronach naszych wychowanków! Czas i miejsce egzaminu ustalamy razem z Państwem!

Z nami nie musisz obawiać się egzaminów!

Homeschooling w Ziarnie

Nie narzucamy metod nauczania oraz tempa- to rodzic zna najlepiej swoje dziecko. W Ziarnie każde dziecko ma czas na rozwijanie indywidualnych pasji oraz zainteresowań!

Dodatkowo nasza szkoła stanowi miejsce spotkań i integracji dla wszystkich uczniów, nasz partner GoCook udostępnia nam największą w Warszawie przestrzeń eventową, dzięki czemu spotkania i warsztaty są dostępne dla wszystkich osób, uczących się w systemie ED w Ziarnie! 

Proponujemy również możliwość dołączenia do zajęć dodatkowych organizowanych w szkole stacjonarnej!

Zapraszamy  całe rodziny do uczestniczenia w Akademii Familijnej, działającej przy Campusie Ziarno.

 

Pomoc dydaktyczna

Z myślą o naszych podopiecznych udostępniamy platformę edukacyjną, zgodną z podstawą programową MEN.

Dzieci pozostające w Edukacji Domowej w naszej szkole otrzymują Karty Pracy- ułatwiające naukę oraz przygotowanie do egzaminów klasyfikacyjnych oraz pomoce dydaktyczne ułatwiające realizację podstawy programowej.

Po dołączeniu do naszej zamkniętej grupy na Facebooku (zaproszenie wysyłamy drogą mailową) otrzymują Państwo pełne wsparcie naszych pedagogów, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.

Z naszymi nauczycielami skontaktujesz się zarówno mailowo jak i na dyżurach nauczycielskich!

English time everyday!!!

English Time to codzienna dawka 120 minut języka angielskiego! To czas, w którym komunikujemy się tylko w języku angielskim, pod okiem doświadczonego nauczyciela, wymieniamy się swoimi doświadczeniami, pasjami, zainteresowaniami, jest to bezpieczna i komfortowa przestrzeń do rozmów na każdy temat! 

Egzaminy Cambridge - II LO w Rybniku

EGZAMIN JĘZYKOWY DLA CHĘTNYCH!

Edukacja spersonalizowa

bądź sobą! podczas indywidualnych spotkań z tutorem opracowujemy najlepszą ścieżkę rozwoju dla dziecka, stawiamy na rozwój jego pasji, jednocześnie nie zapominając o wzmacnianiu osobowości młodego człowieka. Każde dziecko jest wyjątkowe- nie porównywalne z innymi i taka zasada przyświeca nam w spotkaniach tutoringowych! Wydobywamy maksimum możliwości dziecka skupiając się na wszystkich strefach życia dziecka: fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej i wolitywnej.

 

Tutoring rodzinny

to proces rozwoju potencjału dziecka realizowany poprzez regularne spotkania tutora-opiekuna z uczniem, a następnie z rodzicami ucznia. Celem tutoringu rodzinnego jest wspieranie dziecka w rozwijaniu jego naturalnych uzdolnień i pasji. Dzięki temu każdy uczeń w szkole Ziarno ma szansę otrzymać indywidualne wsparcie. Regularne spotkania pozwalają rodzicom i uczniowi określić cele długoterminowe.

Więcej o tutoringu…

Edukacja domowa dla dzieci z orzeczeniami

Wiemy, że kluczowe w edukacji dziecka z potrzebami kształcenia specjalnego, jest stworzenie mu poczucia bezpieczeństwa i dobrej atmosfery, zachęcającej do pracy oraz rozwoju.

Na podstawie opinii o potrzebie kształcenia specjalnego przy współpracy z Rodzicami tworzymy indywidualny program edukacji terapeutycznej (IPET). Rodzic ma znaczący wpływ na dobór terapii oraz odpowiednich terapeutów, ponieważ to on zna najlepiej własne dziecko.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze dzieci mogą korzystać z zajęć, które są niedostępne w stacjonarnych placówkach np. hipoterapia, nie tracąc jednocześnie możliwości korzystania z bazy naszych doświadczonych terapeutów.

Zapewniamy przyjazne egzaminy dostosowane do potrzeb dziecka, możliwość korzystania z sal w naszej szkole stacjonarnej, możliwość kontaktu z innymi dziećmi znajdującymi się w edukacji domowej, jak również należącymi do naszej szkoły stacjonarnej. Wiemy, że jedynie współpraca na linii dziecko- rodzic- szkoła pomoże nam osiągnąć oczekiwane rezultaty w nauce oraz terapii.

EDUKACJA DLA DZIECI Z ORZECZENIAMI JEST RÓWNIEŻ BEZPŁATNA!

 

EDUKACJA DLA DZIECI Z ORZECZENIAMI JEST RÓWNIEŻ BEZPŁATNA!

Tutoring rodzinny

to proces rozwoju potencjału dziecka realizowany poprzez regularne spotkania tutora-opiekuna z uczniem, a następnie z rodzicami ucznia. Tutorem ucznia jest zwykle wychowawca klasy lub inny pracownik pedagogiczny szkoły. Celem tutoringu rodzinnego jest wspieranie dziecka w rozwijaniu jego naturalnych uzdolnień i pasji. Dzięki temu każdy uczeń w szkole Ziarno ma szansę otrzymać indywidualne wsparcie. Regularne spotkania pozwalają rodzicom i uczniowi określić cele długoterminowe.

Więcej o tutoringu… TutoringRodzinny.Pl

Założenia projektu

Celem szkoły  Ziarno jest wspieranie Rodziców w procesie wychowania i kształcenia. Współpraca z Rodzicami i dbanie o prawidłowy rozwój dzieci stanowi najistotniejszy element. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy dzieci są gotowe do rozwijania się pod naszymi skrzydłami.

Szkoła Ziarno to twórcza przestrzeń aktywnego rozwoju i kreatywnej zabawy wychowanków. Wspieramy naturalną ciekawość świata. Zapewniamy przestrzeń umożliwiającą pracę w możliwie jak największych zdolnościach każdego ucznia.

 

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

14 + 8 =

Obowiązek informacyjny RODO. POBIERZ

Inspektor Ochrony danych osobowych szkoła: iod@ziarno.edu.pl

Lokalizacje

Szkoła Podstawowa znajduje się w sercu Białołęki.

ul. Modlińska 184a, Warszawa – Szkoła Ziarno

ul. Jutrzenki 76, Warszawa – nasz partner GoCook

ul. Aleje Jerozolimskie 99, Warszawa – centrum spotkań

ul. Żurawia 47, Warszawa – centrum spotkań

Kontakt

Sekretariat telefon: 795 122 707

Email: info@ziarno.edu.pl