Nasza misja
Naszą misją jest, aby Państwa dzieci były szczęśliwe. Może to się udać jedynie przy współpracy Rodziców z przedszkolem w procesie wychowania.

Pragniemy, aby przedszkole było przedłużeniem domu.

Dziecko potrzebuje być prowadzone przez innych, żeby móc doskonalić swoje zdolności. Właściwością wychowania jest wydobywanie lepszego ja z każdego człowieka, rozwijanie wszystkich jego możliwości.

Te dwa aspekty- prowadzenie i wydobywanie – stanowią fundament edukacji spersonalizowanej opartej na wartościach chrześcijańskich, jaką realizujemy w naszym przedszkolu.

Stawiamy sobie przy tym wysoką poprzeczkę w jakości nauczania.

Język angielski to mocna strona  naszych wychowanków. Oprócz codziennych zajęć z lektorem wprowadzamy spontaniczną komunikację w języku angielskim każdego dnia.

A wszystko to dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze i wyjątkowo cieplej atmosferze w naszym przedszkolu, którą chcemy tworzyć razem z Państwem.

Co nas wyróżnia

Edukacja spersonalizowa

stawia na integralny, holistyczny rozwój dziecka poprzez wydobywanie  z niego maksimum jego możliwości; skupia się na  wszystkich sferach życia dziecka: fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej, wolitywnej i duchowej. Oprócz nowatorskiego programu  we współpracy z instytutem Educare realizujemy podstawę programową MEN.

Bezpłatne przedszkole

Nasze przedszkole jest bezpłatne. Czesne wynosi 0zł/miesięcznie. Jesteśmy dla Was 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00.

Oferujemy także bezpłatne wsparcie logopedy oraz psychologa dla każdego dziecka w naszej placówce.

Własna kuchnia

Wiemy jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat dlatego w naszej kuchni wykorzystujemy świeże produkty od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Większość potraw przygotowujemy przy użyciu pieca konwekcyjno-parowego, czyli bez użycia tłuszczu i soli. Wszystkie dania dla dzieci przygotowywane są na bazie naturalnych produktów.

Cena wyżywienia: diety 15 zł/ dzień

Zajęcia z języka angielskiego

prowadzone są codziennie w każdej grupie przez wykwalifikowanego lektora metodą immersji językowej– zanurzenia w języku, która polega na prowadzeniu zajęć oraz komunikowaniu się na zajęciach wyłącznie w języku angielskim. Oprócz typowych zajęć w języku angielskim nasi nauczyciele spontanicznie komunikują się z dziećmi podczas całego dnia w języku polskim i angielskim, aby przyswajały język obcy z naturalnością.

Nowoczesny budynek

Z myślą o naszych podopiecznych wybudowaliśmy nowoczesny, funkcjonalny  budynek przystosowany specjalnie  pod przedszkole. Do dyspozycji naszych dzieci jest  sala psychomotoryczna, sala baletowa, sala do zajęć  kreatywnych ( np. ceramicznych). Obok budynku znajduje się własny plac zabaw dla dzieci oraz ogródek botaniczny,  a dla rodziców duży parking.

Aby zapewnić dzieciom komfort nauki i zabawy w miesiącach letnich, zamontowaliśmy w salach klimatyzatory.

Rodzinna atmosfera

W rodzinnym przedszkolu ZIARNO przede wszystkim stawiamy na atmosferę, która to pełni pierwszorzędną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka.

Opłaty

Nasze przedszkole jest bezpłatne.

Czesne 0zł / miesięcznie.

Lokalizacja

Przedszkole Ziarno znajduje się w sercu Białołęki.

ul. Modlińska 184b | Warszawa

Grupy

Zapraszamy przedszkolaki w wieku od 2,5 do 6 lat.

}

Godziny otwarcia

Zajęcia w placówce odbywają się w godzinach 7.00 – 18.00.

Działamy 5 dni w tygodniu.

 

Posiadamy rozbudowaną ofertę zajęć dodatkowych.

Zachęcamy najmłodszych do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Założenia projektu
Celem przedszkola Ziarno jest wspieranie Rodziców w procesie wychowania i kształcenia. Współpraca z Rodzicami i dbanie o prawidłowy rozwój dzieci stanowi najistotniejszy element. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy dzieci są gotowe do rozwijania się pod naszymi skrzydłami.

Przedszkole Ziarno to twórcza przestrzeń aktywnego rozwoju i kreatywnej zabawy wychowanków. Wspieramy naturalną dziecięcą ciekawość świata. Zapewniamy przestrzeń umożliwiającą pracę w możliwie jak największych zdolnościach każdego ucznia.

 

Plan dnia

Element dnia 3 – latki 4- latki 5 – latki 6 – latki
Powitanie dnia 7.00 – 8.00
Przejście do sal 8.00 – 8.15
Kwadrans wychowawczy 8.15 – 8.30
Śniadanie 8.30 – 9.00
Zajęcia dydaktyczne   9.00 – 12.00*
Obiad (II danie) 12.00 – 12.30
Zabawy na świeżym powietrzu 10.30 – 11.30 12.30 – 13.45
Odpoczynek 12.30 – 14.00 -
Zupa i deser 14.00 – 14.30
Zajęcia dodatkowe    14.30 – 15.00
Podsumowanie dnia 15.00 – 16.30
Świetlica popołudniowa    16.30 – 18.00**
*Zajęcia dydaktyczne odbywają się w formie 30-minutowych jednostek zajęciowych. Obejmują zajęcia:
  • językowe
  • plastyczne
  • matematyczne
  • polonistyczne
  • logopedyczne
  • psychomotoryczne
** Zajęcia dodatkowe dla zapisanych dzieci
Znaki ziarna
Ziarno Rodziną silne – dziecko wychowywane przez swoich Rodziców jest jak małe ziarno. Rodzice wybierając przedszkole dbają, aby to ziarno trafiło na dobry grunt. W pierwszych latach życia to właśnie Rodzice odgrywają najważniejszą rolę, aby ziarenko wykiełkowało, rozwijało się i rosło.
l

Tutoring rodzinny

Regularne spotkania Rodziców z tutorem.

Omawianie mocnych stron dziecka i obszarów do pracy.

w

Konsultacje

Konsultacje ze specjalistami.

Spotkania z psychologiem, logopedą, pedagogiem i terapeutą SI według potrzeb dziecka.

Komunikacja

Pragniemy komunikować się z Państwem za pomocą aplikacji mobilnej oraz Agendy (terminarz).

Sylwetka wychowanka

Jakim jestem przedszkolakiem?
Z

Jestem samodzielny – codzienna praca nad nawykami związanymi z samoobsługą dzieci pomaga osiągnąć gotowość szkolną.

Z

Jestem optymistą – każdy dzień to nowa okazja do poznania siebie i swoich emocji. Oswajanie dzieci z emocjami i sposobami na radzenia sobie z nimi, pozytywnie wpływa na radzenie sobie z codziennością.

Z

Jestem koleżeński – z radością spotykamy się codziennie z wychowawczyniami i kolegami z grupy.  Jesteśmy jedną drużyną, uczymy się współpracy i szacunku.

Z

Jestem wytrwały – podejmuję wyzwania, zawsze kończę rozpoczętą pracę.

Z

Jestem obowiązkowy – chociaż mam niewiele lat wiem, że moja praca jest ważna.

Zespół
Poznaj naszą kadrę

Joanna Krupa-Matynia | Dyrektor ds. wychowawczych

Szczęśliwa żona i mama dwójki maluchów. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu polityki oświatowej oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie w obszarze edukacji zdobywała m.in. pracując w szkole i przedszkolu Strumienie.

Kamila Gajo| Dyrektor ds. administracyjnych

Absolwentka kierunku psychologia Szkoły Wyższej Psychologii Klinicznej. W pracy z dziećmi lubię ich naturalność i ciekawość świata. Kontakt z małymi dziećmi oraz możliwość obserwacji ich rozwoju, zdobywanie przez nie nowych umiejętności sprawia mi ogromną przyjemność. Najważniejsze w mojej pracy jest to, aby każde dziecko w naszym przedszkolu czuło się bezpiecznie. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek

Barbara Michalak | Dyrektor

Nauczyciel dyplomowany z 25 letnim stażem pracy w przedszkolu. Posiada kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą. Laureatka Komisji Edukacji Narodowej – otrzymała medal KEN. Analizując szkolne losy swoich wychowanków zauważa, iż jej absolwenci to bardzo dobrzy uczniowie, często liderzy grup oraz kreatywna młodzież o silnej osobowości.

Aleksandra Kurpik| Dyrektor ds dydaktycznych i Nauczycielka grupy NIEZAPOMINAJKI 

Jestem szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci. Uzyskałam wykształcenie muzyczne oraz z edukacji przedszkolnej. Z radością podzielę się z dziećmi zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Karolina Kubka | Nauczycielka grupy AKSAMITKI

Moje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w żłobkach jak również w przedszkolach. Ukończyłam studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Największą  motywacją do dalszej pracy jest uśmiech dziecka.

Martyna Lachowska | Nauczycielka grupy BRATKI 1

Jestem nauczycielem z doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, posiadam wykształcenie pedagogiczne z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.  Szczególną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć plastycznych z dziećmi.

Kinga Izdebska | Nauczycielka grupy          BRATKI 5

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w żłobkach oraz przedszkolach. Najbardziej w dzieciach podziwiam ich otwartość na świat.

Magdalena Szankin | Nauczycielka grupy BRATKI 3

W życiu i w pracy cenię sobie otwartość i szczerość. Prywatnie żona i mama 4 dzieci. W pracy dużą wagę przywiązuję do samodzielności i życiowej zaradności moich przedszkolaków. Pokazuję, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak rozmawiać o swoich kłopotach i emocjach. Cenię sobie indywidualność i inność każdego mojego podopiecznego.

Wiktoria Gniazdowska | Pomoc nauczyciela grupy BRATKI 3

Studentka 3 roku pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Zuzanna Popielarczyk | Pomoc nauczyciela grupy NIEZAPOMINAJKI

Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jako pomoc nauczyciela zdobywam doświadczenie, aby w przyszłości jak najlepiej prowadzić samodzielnie zajęcia. Od dzieci uczę się czerpać radość z małych rzeczy, a uśmiech dziecka to najlepsza nagroda za codzienny wysiłek.

Justyna Pisarczyk | Pomoc nauczyciela grupy   BRATKI 2

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.  Moją pasją jest piłka nożna i również w tym kierunku zdobywałam cenne doświadczenie współpracując z klubem KS Warszawiak trenując dzieci.

 Julia Zieńczuk | Pomoc nauczyciela grupy       BRATKI 1

Jestem żoną i mamą trójki dzieci oraz wielką pasjonatką rękodzieła. Ukończyłam kurs sensoplastyka®️- elementy oraz brałam udział w szkoleniach dotyczących rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Praca z dziećmi to moja pasja. Możliwość obserwacji rozwoju małego człowieka daje mi wiele satysfakcji, a uśmiech dziecka to nagroda za trud jaki wkładam w swoją pracę.

Gabriela Krawczyk  |  Pomoc nauczyciela grupy BRATKI 5

Jestem studentką pedagogiki na uniwersytecie SGGW. Interesuję się psychologią oraz fotografią. Jestem osobą bardzo otwartą, odpowiedzialną oraz kreatywną. Moją dobrą energię zawsze staram się podzielić z drugim człowiekiem.