fbpx

Nasza misja

Naszą misją jest, aby Państwa dzieci były szczęśliwe. Może to się udać jedynie przy współpracy Rodziców z przedszkolem w procesie wychowania.

Pragniemy, aby przedszkole było przedłużeniem domu.

Dziecko potrzebuje być prowadzone przez innych, żeby móc doskonalić swoje zdolności. Właściwością wychowania jest wydobywanie lepszego ja z każdego człowieka, rozwijanie wszystkich jego możliwości.

Te dwa aspekty- prowadzenie i wydobywanie – stanowią fundament edukacji spersonalizowanej opartej na wartościach chrześcijańskich, jaką realizujemy w naszym przedszkolu.

Stawiamy sobie przy tym wysoką poprzeczkę w jakości nauczania.

Język angielski to mocna strona  naszych wychowanków. Oprócz codziennych zajęć z lektorem wprowadzamy spontaniczną komunikację w języku angielskim każdego dnia.

A wszystko to dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze i wyjątkowo cieplej atmosferze w naszym przedszkolu, którą chcemy tworzyć razem z Państwem.

Co nas wyróżnia

Edukacja spersonalizowa

stawia na integralny, holistyczny rozwój dziecka poprzez wydobywanie  z niego maksimum jego możliwości; skupia się na  wszystkich sferach życia dziecka: fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej, wolitywnej i duchowej. Oprócz nowatorskiego programu  we współpracy z instytutem Educare realizujemy podstawę programową MEN.

 

Bezpłatne przedszkole

Nasze przedszkole jest bezpłatne. Czesne wynosi 0zł/miesięcznie. Jesteśmy dla Was 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00.

Oferujemy także bezpłatne wsparcie logopedy oraz psychologa dla każdego dziecka w naszej placówce.

Własna kuchnia

Wiemy jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat dlatego w naszej kuchni wykorzystujemy świeże produkty od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Większość potraw przygotowujemy przy użyciu pieca konwekcyjno-parowego, czyli bez użycia tłuszczu i soli. Wszystkie dania dla dzieci przygotowywane są na bazie naturalnych produktów.

Cena wyżywienia: 23 zł/ dzień

*honorujemy Kartę Dużej Rodziny

*dla rodzin posiadających 4 dzieci 50% zniżki na posiłki

*dla rodzin posiadających 5 i więcej dzieci posiłki są bezpłatne

Zajęcia z języka angielskiego

prowadzone są codziennie w każdej grupie przez wykwalifikowanego lektora metodą immersji językowej– zanurzenia w języku, która polega na prowadzeniu zajęć oraz komunikowaniu się na zajęciach wyłącznie w języku angielskim. Oprócz typowych zajęć w języku angielskim nasi nauczyciele spontanicznie komunikują się z dziećmi podczas całego dnia w języku polskim i angielskim, aby przyswajały język obcy z naturalnością.

Nowoczesny budynek

Z myślą o naszych podopiecznych wybudowaliśmy nowoczesny, funkcjonalny  budynek przystosowany specjalnie  pod przedszkole. Do dyspozycji naszych dzieci jest  sala psychomotoryczna, sala gimnastyczna, sala baletowa, sala do zajęć  kreatywnych ( np. ceramicznych), gabinet SI. Obok budynku znajduje się własny plac zabaw dla dzieci oraz ogródek botaniczny,  a dla rodziców duży parking.

Aby zapewnić dzieciom komfort nauki i zabawy w miesiącach letnich, zamontowaliśmy w salach klimatyzatory.

Rodzinna atmosfera

W rodzinnym przedszkolu ZIARNO przede wszystkim stawiamy na atmosferę, która to pełni pierwszorzędną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka.

Aktywności

Tygodnia

Nasze przedszkole to miejsce dla wielu aktywności. Każdy dzień to dobra okazja do rozwijania ciekawości świata naszych wychowanków. Oto nasza propozycja jak aktywnie spędzić czas dzień po dniu.
 
 

Psychomotoryczny poniedziałek. Kochamy poniedziałki! W nowym tygodniu czekają nas nowe wyzwania. Aktywne rozpoczęcie tygodnia gwarantuje nam dobry humor. W tym dniu dużo ćwiczymy naszych salach sportowych i na świeżym powietrzu.

English Tuesday.  To ważny dzień w naszym przedszkolu. Zamieniamy się wtedy w prawdziwych poliglotów i staramy rozmawiać tylko po angielsku. Jemy English breakfast i celebrujemy five o’clock w porze naszego podwieczorku.

Sensoryczna środa. W każdą środę przenosimy się w sensoryczny świat. Lepimy, bawimy się, tworzymy kolorowe, pachnące i ciekawe w dotyku masy plastyczne. Wszystko po to aby poznawać to co nas otacza wszystkimi zmysłami!

Muzyczny czwartek. Śpiewamy, tańczymy, świetnie się bawimy! Poznajemy nowe piosenki a także… tworzymy swoje kompozycje na własnych instrumentach. Świat muzyki stoi przed nami otworem!

Piątek ze sztuką. Kto to puka? To sztuka! W tym dniu poznajemy wartościowe dzieła wielkich artystów. Próbujemy także tworzyć własne dzieła sztuki.

Opłaty

Nasze przedszkole jest bezpłatne.

Czesne 0zł / miesięcznie.

Lokalizacja

Przedszkole Ziarno znajduje się w sercu Białołęki.

ul. Modlińska 184b | Warszawa

Grupy

Zapraszamy przedszkolaki w wieku od 2,5 do 6 lat.

}

Godziny otwarcia

Zajęcia w placówce odbywają się w godzinach 7.00 – 18.00.

Działamy 5 dni w tygodniu.

 

Posiadamy rozbudowaną ofertę zajęć dodatkowych.

Zachęcamy najmłodszych do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Założenia projektu
Celem przedszkola Ziarno jest wspieranie Rodziców w procesie wychowania i kształcenia. Współpraca z Rodzicami i dbanie o prawidłowy rozwój dzieci stanowi najistotniejszy element. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy dzieci są gotowe do rozwijania się pod naszymi skrzydłami.

Przedszkole Ziarno to twórcza przestrzeń aktywnego rozwoju i kreatywnej zabawy wychowanków. Wspieramy naturalną dziecięcą ciekawość świata. Zapewniamy przestrzeń umożliwiającą pracę w możliwie jak największych zdolnościach każdego ucznia.

 

Plan dnia

Element dnia 3 – latki 4- latki 5 – latki 6 – latki
Świetlica poranna 7.00 – 8.00
Przejście do sal 8.00 – 8.10
Powitanie dnia 8.10 – 8.30
Zajęcia dydaktyczne 8.30 – 9.00
Śniadanie   9.00 – 9.30*
Zajęcia dydaktyczne   9.30 – 11.30*
Obiad (II danie) 11.30 – 12.30
Zabawy na świeżym powietrzu według planu dnia według planu dnia
Odpoczynek 12.00 – 14.00 -
Zupa i deser 14.00 – 14.30
Podsumowanie dnia 14.30 – 15.00
Zabawa swobodna 15.00 – 16.00
Zajęcia dodatkowe    15.00 – 17.00
Świetlica popołudniowa    16.00 – 18.00**
*Zajęcia dydaktyczne odbywają się w formie 30-minutowych jednostek zajęciowych. Obejmują zajęcia:
  • językowe
  • plastyczne
  • matematyczne
  • polonistyczne
  • logopedyczne
  • psychomotoryczne
** Zajęcia dodatkowe dla zapisanych dzieci

Znaki ziarna

Ziarno Rodziną silne – dziecko wychowywane przez swoich Rodziców jest jak małe ziarno. Rodzice wybierając przedszkole dbają, aby to ziarno trafiło na dobry grunt. W pierwszych latach życia to właśnie Rodzice odgrywają najważniejszą rolę, aby ziarenko wykiełkowało, rozwijało się i rosło.
l

Tutoring rodzinny

Regularne spotkania Rodziców z tutorem.

Omawianie mocnych stron dziecka i obszarów do pracy.

w

Konsultacje

Konsultacje ze specjalistami.

Spotkania z psychologiem, logopedą, pedagogiem i terapeutą SI według potrzeb dziecka.

Komunikacja

Pragniemy komunikować się z Państwem za pomocą aplikacji mobilnej oraz Agendy (terminarz).

Sylwetka wychowanka

Jakim jestem przedszkolakiem?
Z

Jestem samodzielny – codzienna praca nad nawykami związanymi z samoobsługą dzieci pomaga osiągnąć gotowość szkolną.

Z

Jestem optymistą – każdy dzień to nowa okazja do poznania siebie i swoich emocji. Oswajanie dzieci z emocjami i sposobami na radzenia sobie z nimi, pozytywnie wpływa na radzenie sobie z codziennością.

Z

Jestem koleżeński – z radością spotykamy się codziennie z wychowawczyniami i kolegami z grupy.  Jesteśmy jedną drużyną, uczymy się współpracy i szacunku.

Z

Jestem wytrwały – podejmuję wyzwania, zawsze kończę rozpoczętą pracę.

Z

Jestem obowiązkowy – chociaż mam niewiele lat wiem, że moja praca jest ważna.

Napisz do nas

1 + 15 =

Obowiązek informacyjny RODO. POBIERZ

Inspektor Ochrony danych osobowych szkoła: iod@ziarno.edu.pl

Zespół
Poznaj naszą kadrę

Barbara Michalak | Dyrektor ds dydaktycznych

Nauczyciel dyplomowany z 25 letnim stażem pracy w przedszkolu. Posiada kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą. Laureatka Komisji Edukacji Narodowej – otrzymała medal KEN. Analizując szkolne losy swoich wychowanków zauważa, iż jej absolwenci to bardzo dobrzy uczniowie, często liderzy grup oraz kreatywna młodzież o silnej osobowości.

Magdalena Wojciechowska| Dyrektor ds. wychowawczych

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Całe życie zawodowe związana z edukacją.  Od 2004 roku współpracuje z placówkami realizującymi założenia edukacji spersonalizowanej. Rozwój dziecka, wsparcie rodzin, nierozerwalne połączenie wychowania i edukacji oraz stałe doskonalenie kompetencji są priorytetem w codziennej pracy.

Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.

Joanna Krupa-Matynia | Dyrektor Przedszkola Ziarno

Szczęśliwa żona i mama trójki maluchów. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu polityki oświatowej oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie w obszarze edukacji zdobywała m.in. pracując w szkole i przedszkolu Strumienie.

Aleksandra Kurpik| Wicedyrektor Dyrektor ds dydaktycznych 

Jestem szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci. Uzyskałam wykształcenie muzyczne oraz z edukacji przedszkolnej. Z radością podzielę się z dziećmi zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Monika Falis-Janiszewska| Pomoc nauczyciela grupy AKSAMITKI 3 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na Wydziale Prawa i Administracji. Prywatnie jestem mamą 2 dzieci w wieku szkolnym. Praca w charakterze pomocy nauczyciela przedszkolnego sprawia mi satysfakcję. W opiece na dziećmi cenię ich otwartość i bezpośredniość w wyrażaniu emocji i uczuć. Odczuwam radość, widząc, jak każdego dnia uczą się poznawać otaczający ich świat.

Marta Kuchcik | Nauczycielka języka angielskiego

Kinga Izdebska | Nauczycielka grupy          AKSAMITKI 4

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w żłobkach oraz przedszkolach. Najbardziej w dzieciach podziwiam ich otwartość na świat.

Magdalena Szankin | Nauczycielka grupy AKSAMITKI 1

W życiu i w pracy cenię sobie otwartość i szczerość. Prywatnie żona i mama 4 dzieci. W pracy dużą wagę przywiązuję do samodzielności i życiowej zaradności moich przedszkolaków. Pokazuję, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak rozmawiać o swoich kłopotach i emocjach. Cenię sobie indywidualność i inność każdego mojego podopiecznego.

Wiktoria Gniazdowska | Pomoc nauczyciela grupy FIOŁKI 2

Studentka 5 roku pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Zuzanna Popielarczyk | Nauczycielka grupy NIEZAPOMINAJKI 3

obecnie na urlopie macierzyńskim

Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jako pomoc nauczyciela zdobywam doświadczenie, aby w przyszłości jak najlepiej prowadzić samodzielnie zajęcia. Od dzieci uczę się czerpać radość z małych rzeczy, a uśmiech dziecka to najlepsza nagroda za codzienny wysiłek.

Jolanta Ruczyńska | Nauczycielka grupy    FIOŁKI 4

 Julia Zieńczuk | Nauczycielka grupy       STOKROTKI

Jestem żoną i mamą trójki dzieci oraz wielką pasjonatką rękodzieła. Ukończyłam kurs sensoplastyka®️- elementy oraz brałam udział w szkoleniach dotyczących rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Praca z dziećmi to moja pasja. Możliwość obserwacji rozwoju małego człowieka daje mi wiele satysfakcji, a uśmiech dziecka to nagroda za trud jaki wkładam w swoją pracę.

Katarzyna Paź |Pomoc nauczyciela grupy AKSAMITKI 1

 Anna Żmuda | Pomoc nauczyciela grupy       NIEZAPOMINAJKI 3

Ada Szczepaniec | Nauczyciel grupy  FIOŁKI 2

W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie stworzenie w grupie ciepłej i serdecznej atmosfery, która da moim podopiecznym poczucie swobody i bezpieczeństwa. Jestem absolwentką akademii muzycznej, w związku z czym szczególną przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć umuzykalniających. Ukończyłam również liceum o profilu plastycznym. Uwielbiam wszelkie działania twórcze z dziećmi, a moją ambicją jest ich rozwój artystyczny i uwrażliwienie na sztukę i piękno otaczającego świata. Obecnie poszerzam moją wiedzę i kwalifikacje jako studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Aleksandra Klimczak |Logopeda

   Monika Stramol|Pomoc nauczyciela grupy FIOŁKI 4 

Katarzyna Fellner – Marciszka| Nauczyciel grupy FIOŁKI 1 

 Z wykształcenia pedagog terapeutyczny i nauczyciel wychowania przedszkolnego. W Przedszkolu opiekun najmłodszej grupy a prywatnie mama dwójki urwisów, która z papieru potrafi wyczarować  prawie wszystko.

 Barbara Szpoton |Pomoc nauczyciela grupy FIOŁKI 3

Katarzyna Augustyniak|Pomoc nauczyciela grupy STOKROTKI

Przygotowanie pedagogiczne zdobyłam dzięki studiom podyplomowym na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam 6 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Poza aspektem poznawczym dużą wagę przywiązuje również do emocji dzieci.

Jednym z moich ulubionych cytatów są słowa  J. Korczaka “Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.”

Anna Fydrych | Nauczyciel grupy FIOŁKI 3

Kinga Śmiech |Nauczyciel grupy BRATKI 1

Agnieszka Sobieska|Pomoc nauczyciela grupy Bratki 1

Julia Ambroziak| Psycholog

Ewelina Piechut |Pomoc nauczyciela grupy AKSAMITKI 2

Jestem absolwentką uczelni teologicznej o kierunku katechetycznym, swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując w przedszkolach, wspierając dzieci w zdobywaniu nowych umiejętności ,budowaniu relacji i samodzielności.
Zainteresowaniami z przyrody i plastyki, twórczo dzielę się z dziećmi.

Gabriela Krawczyk  |  Nauczycielka grupy         AKSAMITKI 2

Jestem studentką pedagogiki o specjalizacji terapia pedagogiczna z elementami SI. Jestem osobą bardzo empatyczną oraz zawsze staram się epatować dobrą energią. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne. Uśmiech na twarzy dziecka to najpiękniejszy obraz na świecie.

Karolina Głogowska | Nauczyciel grupy AKSAMITKI 3

Jolanta Kukulska | Nauczyciela grupy

NIEZAPOMINAJKI 4

Ziarno przedszkole i szkoła

Renata Tarłowska  |  Pomoc nauczyciela grupy NIEZAPOMINAJKI 2

 Ukończyłam studia licencjackie na kierunku filologia angielska ze specjalnością nauczycielsko – tłumaczeniową. Swoje 6-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam przede wszystkim jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu i szkole podstawowej. Wspólna zabawa, rozmowa i nauka to dla mnie nie tylko praca, ale także przyjemność i satysfakcja. Uwielbiam pomagać dzieciom w odkrywaniu świata, rozwijaniu swoich zainteresowań i zdolności, przy okazji sama nabywając nowe umiejętności i doświadczenia.

Urszula Żurek | Sekretatiat

 

Ziarno przedszkole i szkoła

Aleksandra Dobrzyńska |  nauczyciel grupy NIEZAPOMINAJKI 2

Jestem osobą pełną pasji i zaangażowania w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Uwielbiam obserwować, jak dzieci odkrywają świat i rozwijają swoje umiejętności. Jestem osobą cierpliwą, energiczną i pełną entuzjazmu. Moje studia pozwalają mi na ciągłe doskonalenie się i poszerzanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania, pedagogiki wspierającej i psychologii dziecięcej. Praca nauczyciela przedszkola to dla mnie nie tylko zawód, ale także prawdziwa pasja, która daje mi ogromną satysfakcję i radość.

Ziarno przedszkole i szkoła

 Klaudia Blada| nauczyciel grupy NIEZAPOMINAJKI 1

Magdalena Liszka | Pomoc nauczyciela grupy NIEZAPOMINAJKI 1

Ziarno przedszkole i szkoła

Zuzanna Mędrek  | pomoc  nauczyciela grupy AKSAMITKI 4

Ziarno przedszkole i szkoła

Natalia Vyspinska | nauczyciel rytmiki

Mirirai Mavemwa |  native speaker

Ziarno przedszkole i szkoła

Natalia Druzicka |  pomoc nauczyciela grupy FIOŁKI 1

Cechuję się sumiennością i otwartością na nowe wyzwania. Doświadczenie zdobyłam m.in. w pracy w Domu Dziecka oraz przedszkolu terapeutycznym. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi mi mnóstwo radości, wiele uczy a także daje satysfakcję.

Ziarno przedszkole i szkoła

Eliza Piotrowska | pedagog specjalny

Carmen Lopez |  koordynator tutorów